گاوها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟

گاوها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟

گاوها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟

گاوها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟

همواره این پرسش برای فعالان صنعت مطرح بوده است که گاوها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند؟ در مطلب زیر چکیده دستاورد محققان دانشگاهی ناتینگهام در این رابطه را مطالعه نمائید:

امکان شناسایی گاوها و گوساله‌ها با استفاده از صداهای منحصر‌به‌فردی که تولید می‌کنند، وجود دارد، این حیوانات از طریق اصواتی که مانند نام‌های مردم فردی هستند با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

محققان دانشگاه ناتینگهام ۱۰ ماه را به بررسی را‌ه‌هایی پرداختند که با استفاده از آن، گاوها با گوساله‌هایشان صحبت کردند؛ دو گله گاو در مزرعه‌ای در در ناتینگهام‌شایر بررسی شدند و صداهای مطلوب‌ گاوها با استفاده از تجهیزات بسیار حساسی ضبط شدند که داده‌های کافی برای این بررسی را ظرف یک سال جمع‌آوری کردند.

دو صدای مادرانه مجزا شناسایی شدند؛ صداهای پایین زمانی استفاده می‌شدند کزمانی استفاده می‌شدند که گاو به گوساله‌اش نزدیک بود و صداهای بلندتر و بم‌تر زمانی به کار می‌رفتند که گوساله‌ها از مادر خود دور می‌شدند؛ همچنین گوساله‌ها نیز، زمانی که می‌خواستند شیر بخورند، مادرانشان را صدا می‌زدند.

اما مهم‌ترین یافته‌های دانشمندان این بود که تمامی این صدازدن‌ها منحصر‌به‌فرد بوده و منحصر به گاو و گوساله‌های خاصی بودند.

جزئیات این تحقیق در مجله Applied Animal Behaviour Science قابل‌ مشاهده است.

اگر تمایل دارین شماره جدید مجله برایتان ایمیل شود اشتراک نسخه دیجیتال پیک دامپرور را فعال نمائید.

همچنین شما میتوانید ویدئوهای جذاب را در پیج اینستاگرام پیک دامپرور دنبال نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *