پیک دامپرور، وارد شوید | ثبت نام کنید

 اولین  و  پرتیراژترین  آگهی  نامه  دام  و  طیور  


۴۷۱ رأس دام سنگین از نژاد سمینتال از مرز آستارا وارد کشور شد

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «بهرام پورضرب» با اعلام این خبر گفت: این دام های سنگین شامل گاو و گوساله از کشور نروژ تحت نظارت بهداشتی و کیفی شبکه دامپزشکی آستارا از مرز گمرک این شهرستان وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان دامپزشکی در محل گمرک مرزی آستارا مستقر بودند و ضمن ضدعفونی کردن خودروهای حامل دام به طور مستمر بر صادرات و واردات محموله های حوزه دام و طیور نظارت بهداشتی و فنی دارند ، افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با هماهنگی های به عمل آمده عملیات نظارت بهداشتی دامپزشکی در محل گمرک بر روی محموله وارداتی سریعا انجام و مجوزهای لازم در راستای ترخیص ، ترانزیت و گواهی حمل بین استانی صادر شد.

وی با اشاره به اینکه این میزان دام با هدف اصلاح نژاد دام سنگین وارد کشور شد، اضافه کرد: ۴۷۱ راس دام سنگین از نژاد سمینتال امروز به مقصد استان قزوین ترانزیت شد.

رئیس شبکه دامپزشکی آستارا در حوزه پرورش به اهمیت توسعه این نژاد اشاره کرد و گفت: در حوزه پیشگیری از بیماری ها می توان گفت که این نژاد مقاوم به بیماری های مختلف بوده و باروری و گوساله دهی آن بالا است.

پورضرب خاطر نشان کرد: نژاد سمینتال یک نژاد اقتصادی است و دارای عملکرد مناسب ، قدرت بهره دهی طولانی، دو منظوره بودن از نظر تولید شیر و گوشت و قدرت تطابق بالا با شرایط آب و هوایی مختلف است.

شهرستان آستارا دارای ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز است که به روش های مختلف سنتی و نیمه سنتی نگه داری می شوند.

گمرک آستارا نیز به عنوان یک اداره کل در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت ، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی ، کارنه تیر بین المللی، مبدا و مقصد کارنه تیر، کاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.

این گمرک رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.

شهرستان بندری آستارا با ۸۶ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود به طوری که سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *