پیک دامپرور، وارد شوید | ثبت نام کنید

 اولین  و  پرتیراژترین  آگهی  نامه  دام  و  طیور  


۲۴۳ هزار تن محصولات دام و طیور در زنجان تولید شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سالانه ۲۴۳ هزار تن انواع محصولات دام و طیور در استان زنجان تولید می‌شود.

حسین جعفری در مراسم کلنگ‌زنی مجتمع پرورش گاو شیری ۶ هزار راسی در شهرستان خدابنده، اظهار کرد: استان زنجان ۸۷ هزار تن در بخش دام و طیور تولیدات دارد.

وی با بیان اینکه میران مازاد تولید استان به مناطق دیگر کشور صادر می‌شود، اضافه کرد: مجتمع پرورش گاو شیری ۶ هزار راسی در شهرستان خدابنده متعلق به سازمان بنیاد مستضعفان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۸۷ واحد دامداری صنعتی در استان زنجان مشغول به فعالیت هستند.

جعفری ادامه داد: یک هزار و ۵۰۰ واحد دامداری کوچک روستایی نیز در استان زنجان در این زمینه مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به تعداد دام سنگین و سبک شناسایی شده در استان زنجان، ابراز کرد: در استان زنجان تا به امروز یک میلیون و ۲۲۰ هزار راس دام سنگین و همچنین ۲ میلیون واحد دامی سبک وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ۷۹۰ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار در مرغداری‌های استان زنجان پرورش داده می‌شود که در این زمینه بیش از ۵٫۵ میلیون قطعه مرغ گوشتی در استان زنجان وجود دارد.

جعفری افزود: سالانه ۳۱ هزار و ۳۵۰ تن گوشت طیور صنعتی در استان زنجان و  همچنین ۸ هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ در واحدهای تولیدی مرتبط تولید می‌شود.

وی از تولید سالانه حدود ۲۴۳ هزار تن انواع محصولات دام و طیور در استان زنجان خبر داد و گفت: انواع محصولات دام و طیور در مناطق مختلف استان زنجان تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ادامه داد: نیاز استان زنجان به محصولات دام و طیور در سال ۱۵۶ هزار تن است که از این میزان ۸۷ هزار تن آن به استان‌های دیگر کشور صادر می‌شود.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: با آغاز به کار مجموعه پرورش گاو شیری ۶ هزار راسی در شهرستان خدابنده، سالانه ۳۰ هزار تن  شیر به تولید این محصول در استان افزوده خواهد شد.

گفتنی است، طرح احداث واحد پرورش گاو شیری شرکت کشت و صنعت خدابنده به ظرفیت ۳ هزار راس مولد (۶ هزار رأس) از طرح‌های توافق شده سفر ریاست جمهوری به استان زنجان است.

فاصله این مرکز تا مرکز شهرستان ۲۰ کیلومتر است که سالانه ظرفیت تولید ۷۰۰ تن گوشت و ۳۰ هزار تن شیر دارد.

این طرح در اردیبهشت ماه سال ۹۵ فاز عملیاتی آن در اراضی روستای کشک‌آباد شهرستان خدابنده آغاز خواهد شد.

با به بهره‌برداری رسیدن این طرح، ۳۰ هزار تن شیر به تولید سالیانه استان زنجان که ۱۸۶ هزار تن است افزوده شده و برای ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای اجرای این طرح بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال بوده و تأسیسات پیش‌بینی شده برای احداث این گاوداری از نوع «فری استال»، است.

منبع : فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *