پیک دامپرور، وارد شوید | ثبت نام کنید

 اولین  و  پرتیراژترین  آگهی  نامه  دام  و  طیور  


چرا ژاپن در ذهن ایرانیان نماد کیفیت است ؟!

از ۵۰ سال گذشته تا کنون برای ما ایرانیان ژاپنی  بودن همواره نشان کیفیت محصولی است که خریداری می کنیم و حتی بعضی اوقات ابزاری برای فخر فروشی جلوی آشنایـان !!  نام های آشنایی مانند پاناسونیک ، تویوتا ، سونی ، توشیبا ، کانن و … که اکثرا نوستالژیک نیز هستند همواره به هنگام خر ید به ما آرامش خاطر و اطمینان می دهند ؛ اما آیا تاکنون به این فکر کرده اید که ژاپن  چگونه  و  چرا  به این سمت حر کت کرد ؟ حرکتی که سالهاست نام آن ها را به اقتصاد دوم جهان پیوند داده است .

چگونه❓ خیلی کوتاه و مختصر ، بعد از جنگ جها نی دوم و به نوعی نابودی کامل ژاپن آمار بیکاری به ۱۳ میلیون نفر رسید و قیمت اکثر کالا ها ۳۰ تا ۶۰ برابر شد و آنها ۴۱ درصد از ثروت ملی خود را از دست دادند اما با ظهور جنبش حلقه های کیفی پا به عرصه رقابت گذاشتند ، ژاپنی ها بر مبنـای اندیشه های افرادی مانند دکتر دمینگ که امروزه از او به عنوان یک قهرمان ملی در ژاپن یاد می شود به این نتیجه رسیدند که کنترل کیفیت صرفا به تولید محدود نشده و می بایست به تمام سطوح مجموعه تا پایین ترین رده سازمان گسترش پیدا کند ، به زبان ساده ژاپنی ها معتقدند ساخت یک گوشی تلفنِ با کیفیت حتما به ساعت ورود کارکنان هم وابسته است !

و اما چرا❓ واقعا چرا ژاپن تصمیم گرفت به ایـن سمت حرکت کند ، جالب است بدانید تا قبل از جنگ جهانی دوم ژاپن به کشوری با تولیدات ارزان و بی کیفیت شهرت داشت  ( شبیه چین امروزی ) ، جواب این چرا یکی دیگر از رازهای ژاپن است ، آنها هیچ وقت صرفا به لحظه فروش محصولات  خود فکر نمی کنند بلکه اغلب به بعد از فروش فکر می کنند !! بعد از فروش یعنی هنگامی که خریدار از محصول آنها لذت می برد ، هنگامی که خریدار به جای یک سال چندین سال از محصول استفاده می کند، دیگران را تشویق به خرید آن می کند ، به دلیل کیفیت پایین هزینه های دیگری به وی تحمیل نمی شود ، همواره به فکر خرید سایر محصولات یا محصولات جدید آن شرکت می باشد و … ، اینگونه است که ژاپنی ها غیرمستقیم در لحظه فروش هم موفق هستند حتی با قیمت های بالاتر ، چرا که آنها به معنای واقعی به خریداران خود احترام می گذارند.

◀️ همه شما فعالان عزیز صنعت طیور که از مهمترین  بخش های زنجیره غذایی کشور هستید به خوبی می دانید که پروسه پرورش طیور ( در هر کدام از شاخه ها ) بسیار حسا س بوده و عدم رعایت کوچکترین عوامل می تواند ضررهای مادی و معنوی بسیاری را وارد نماید . کیفیت تجهیزات مرغداری یکـی از این عوامل تاثیر گذار است برای مثال عملکرد و کارایی ضعیف تجهیزات می تواند به راحتی حتی بهترین نهاده مصرفی شما جهت رشد را بی اثر کند و یا از بین رفتن بهداشت محیط که سبب بروز بیماری های مختلف می گردد ، هزینه های سنگینی  را تحمیل می کند.

◀️ در کشور ما کم نیستند تولیدکنندگانی که به کیفیت بیش از سایر پارامترها اهمیت می دهند ، صنایع پلاستیک ستاره با نزدیک به ۲۵ سال سابقه درعرصه تولید از ابتدا محصولات و خدمات خود را بر اساس کیفیت بنا نهاده و با استفاده از به اصطلاح مواد نو یا دست اول وتنوع  نزدیک به ۵۰ مدل محصول برای پرورش انواع طیور (انواع آبخوری، دانخوری، سیستم های نیپل، زنجیری، آسیاب و میکسر، لوازم جانبی و …) همواره در تلاش بوده تا بهترین محصول را به دست شما عزیزان برسانـد ، به امید روزی که ما هم مانند ژاپن شویم .

تلفن : ۳-۰۲۱۲۲۰۹۷۵۶۲

همراه : ۰۹۱۲۱۲۶۲۷۷۰

#peykedamparvar

به کانال پیک دامپرور بپیوندید⬇️

telegram.me/pdamagazine

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *