یکی بود یکی نبود، در روزگاران قدیم خبری از تکنولوژی هم نبود، حتی برقراری ارتباط نیز راحت نبود، منظور ما خیلی قدیماست، تو دل تاریخ، همون وقتایی که حتی پول هم نبود . مردم با هم مبادله کالا به کالا می کردن. همه چیز خیلی ساده بود، هرکسی چیزی که نیاز نداشت رو با چیزی که احتیاج داشت عوض می کرد، بدون کمک گرفتن از هیچ ابزار واسطه ای، تا اینکه اولین ابزار وارد شد “ پـول ” ، یک ابزار عالی برای زمان هایی که به کالای طرف مقابل نیاز نداری اما می خوای کالای خودت رو بفروشی . هرچی تاریخ بزرگتر شد تکنولوژی هم رشد کرد، جمعیت، ارتباطات، صنعت، همه رشد کردند . دیگه انجام کارها با پول به سادگی قبل نبود بلکه بیش از پیش نیازمند ابزارهای دیگری مانند دانش، اطلاعات ، تحقیق و تفکر شد. با پیچیده تر شدن جوامع این ابزار ها تبدیل به نیاز شدند که بدون آن ها پیشرفت و حتی ادامه حیات کسب و کار ما مقدور نیست.

حال بیایید افراد حاضر در هر شغلی را به دوگروه تقسیم کنیم، مثلا همین صنعت دام، طیور و دامپزشکی خودمان : گروه اول مصرف کنندگان مانند مرغداران، دامداران، دامپزشکان و ... ، گروه دوم تولید کنندگان و واردکنندگان محصولات مورد نیاز گروه اول. این دو گروه به شدت به هم وابسته هستند و یکی از عوامل، یا به اصطلاح ساده ابزار مهم بین این دو، واژه ای است پنج حرفی به نام “ شناخت ” ، بله شناخت، در دنیای پیشرفته، صنعتی ، متنوع و بزرگ امروزی بدون شناخت نمی توان به جلو حرکت کرد. همچنین به دلیل افزایش رقابت در صنعت دیگر اکتفا کردن به شناخت کلی یا استفاده از تجربه دوستان و آشنایان به ما در رسیدن به هدف خود کمکی نمی کند. امروزه می بایست مطالعه و تحقیق نمود و تا می توان شناخت خود را در تمام زوایای صنعتی که در آن مشغول هستیم بالا ببریم . شناخت به دو قسمت کلی تقسیم می شود، برای مثال در صنعت دام و طیور: قسمت اول بالا بردن دانش علمی و تخصصی، قسمت دوم افزایش اطلاعات خود در رابطه با محصولات این صنعت، جدیدتریـن دستاوردها و مقایسه هر آنچه با آن سروکار داریم. هر فردی چه از گروه اول به عنوان مصرف کننده و چه از گروه دوم به عنوان تولید یا واردکننده بدون شناخت راه به جایی نمی برد، ضمنا گروه دوم به شناساندن محصول خود نیز، نیازمند است .

صنعت ما جزء صنایع پایه و تخصصی کشور است که بسیاری از صنایع به آن وابسته هستند، تخصصی بودن سبب محدود شدن راه های شناخت می گردد. پیک دامپرور در طول 11 سال فعالیت خود به عنوان یک رسانه همواره در تلاش است تا مانند پل ارتباطی محصولات و دستاوردهای این صنعت بزرگ را از راه های مختلف مانند نشریه چاپی، پیامک، فضای مجازی، ایونت، همایش، کمپین تبلیغاتی و ... به فعالان این عرصه معرفی نماید، به همین سبب شعار مجموعه ما این است : شناخت گام نخست انتخاب است، مطمئن گام بردارید! امید است همگی ما در این صنعت و در کنار یکدیگر به سمت موفقیت حرکت نموده و بیش از پیش به اولین ابزار یعنی همان پول برسیم .